Peroxygel – woda utleniona w nowej formie

peroxygel

Woda utleniona znana jest powszechnie w swojej tradycyjnej formie – buteleczka z płynem znajduje swoje miejsce w najpewniej każdej domowej apteczce. Jednak w odniesieniu do sytuacji i urazów, które mogą zdarzyć się poza domem, standardowa woda utleniona przestaje być adekwatnym rozwiązaniem.

W wypadkach plenerowych, podczas których następuje uraz w postaci  zdarcia skóry warto mieć przy sobie środek do odkażania ran, najlepiej w wygodnej i szybkiej do aplikacji formie. Ciekawą propozycją wydaje się woda utleniona w żelu, dostępna w aptekach pod nazwą Peroxygel.

Peroxygel występuje w postaci niewielkiej tubki, w której znajduje się gęsty żel, zawierający substancję czynną – nadtlenek wodoru. Wykazuje on silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, działając natychmiastowo po zaaplikowaniu na ranę. Z uwagi na małe rozmiary opakowania oraz skuteczność działania, jak również ryzyko wystąpienia urazów także poza domem, warto mieć tubkę Peroxygelu zawsze pod ręką.

Szczególnie zasadne wydaje się posiadanie wody utlenionej w żelu w odniesieniu do dzieci, które cechują się wysoką urazowością, ze względu na swoją wrodzoną ruchliwość. Atutami Peroxygelu jest konsystencja, ułatwiająca aplikację oraz brak efektu bolesnego szczypania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *